Informacija pacientams

Kaip elgtis po danties implantavimo operacijos?

Po  operacijos gydytojas burnoje uždeda marlinį tamponą, kurį prikandus reikia laikyti apie 60 min. Tamponas  skirtas sugerti kraują. Jei kraujavimas išlieka, pakeiskite tamponą nauju ir vėl laikykite apie 60 min. Po operacijos burnoje lieka nedidelė susiūta žaizdelė. Tam, kad  jinai gerai sugytų, reikalinga gera burnos higiena.  Po operacijos dantis valykite labai atsargiai, netraumuodami pooperacinės žaizdos. Naudokite minkštą dantų šepetėlį. Dantis valykite su dantų pasta, po valymo kruopščiai, bet atsargiai išskalaukite burną. Po operacijos gydytojas skirs specialų skalavimo skystį (HEXORAL, CURASEPT, ELUDRIL ar kt.) juo būtinai skalaukite. Skalaukite dažnai (5-7 kartus per dieną).

 

Skaityti plačiau…

Kaip elgtis, kai jums išrovė dantį?

Ištraukus dantį, keletą dienų galite jausti diskomfortą.

Po procedūros. Iškart po rovimo gydytojas Jums duos sukąsti marlinį tamponą. Šį tamponą, kurio paskirtis – sustabdyti kraujavimą, sukandę laikykite 20 – 30 min. Jei kraujavimas nesiliauja, tamponą pakeiskite nauju ir vėl laikykite apie pusvalandį. Jei kraujavimas nesiliauja ilgai, kreipkitės į mūsų kliniką. Pirmas 4 – 5 val. reikėtų šaldyti žandą šalčio maišeliu tokiu režimu: 15 min. šaldote, 20 min. pertrauka.

 

Skaityti plačiau…

Išimamų dantų protezų naudojimo instrukcija

Išimami dantų protezai (plokštelės, lanko atraminiai protezai su užraktais ir be jų) yra pagaminti, atsižvelgiant į Jūsų burnos gleivinės bei dantų anatomijos ypatumus. Todėl tokie protezai yra individualūs, – tinka tik Jums. Protezai gaminami iš ES sertifikuotų medžiagų. Pradėjus nešioti išimamus dantų protezus, gali pykinti, padidėti seilėtekis, sutrikti tartis, galite prikąsti skruostus, liežuvį. Šie reiškiniai per kelias savaites turėtų išnykti. Burnos gleivinė pradžioje yra neprisitaikiusi prie protezų poveikio.

 

Skaityti plačiau…

Neišimamų dantų protezų naudojimo instrukcija

Neišimami dantų protezai yra pagaminti, atsižvelgiant į Jūsų burnos gleivinės bei dantų anatomijos ypatumus. Todėl tokie protezai yra individualūs ir tinka tik Jums.Protezai gaminami iš ES sertifikuotų medžiagų.

 

Jei naujai įdėtas protezas  trukdo sukąsti ar sukelia skausmą, nedelsiant kreipkitės į gydytoją odontologą. Patartina nekramtyti protezais  kieto maisto (gabalinio cukraus, karamelinių saldainių, riešutų kevalų, sudžiūvusios duonos ir pan.),  nes protezas ar jo apdaila gali įskilti ar sulūžti. Taip pat nepatariami  minkšti bei lipnūs produktai. 

 

Skaityti plačiau…

Kaip elgtis po dantų balinimo procedūros?

Po procedūros patartina valandą laiko nevalgyti. Dantys kurį laiką gali būti jautrūs. Šis nepatogumas laikinas, juolab kad yra priemonių dantų jautrumui sumažinti bei panaikinti. Dantų baltumo efektas priklauso nuo asmeninės paciento burnos higienos. Patariama bent 48 valandas po balinimo procedūros nevartoti dažančių maisto produktų, negerti raudono vyno, kavos, nerūkyti ir t.t.

 

Skaityti plačiau…