Dantų protezavimas

Dantų protezavimas būtinas netekus danties, kai jį labai pažeidžia ėduonis, kai jis nudyla ar nukenčia dėl traumos ar ligos, ir jo nebeįmanoma atkurti plombuojant. Visi šiuolaikiniai protezai gaminami naudojant tikslias technologijas, jie puikiai pritaikyti, ilgai tarnauja.

 

Mūsų klinikoje specialistai iš daugelio būdų parinks tą, kuris geriausiai jums tinka ir suderina funkcionalumą, estetiką bei ilgaamžiškumą.

 

Metalo keramikos protezo šerdis yra metalinė, bet padengta dantų spalvos porcelianu. Daugelį metų dažniausiai buvo pasirenkami tokie vainikėliai. Jų privalumas tas, kad yra tvirtesni ir ne taip lengvai lūžta, be to, ilgiau tarnauja nei bemetalės keramikos protezai. Tačiau jie atrodo nenatūraliau, nes metalas nepraleidžia šviesos (kaip tikras dantis), be to, prie dantenų matyti juoda linija. Jie geriausiai tinka krūminiams dantims protezuoti.

 

Bemetalės keramikos vainikėlis atrodo daug estetiškiau ir natūraliau. Šie vainikėliai klijuojami prie natūralių danties audinių ir gerai prie jų priglunda. Bemetaliai protezai gaminami iš porceliano – tai stipri medžiaga, todėl dantis gali atlikti savo funkcijas. Tokie vainikėliai puikiai tinka priekinių dantų defektams paslėpti, tai gera išeitis, jei žmogus alergiškas metalui.

 

Cirkonio keramikos protezai atrodo labai gražiai ir yra tvirti. Protezo karkasas pagamintas iš cirkonio oksido, yra lengvas ir spalva primenantis tikrą dantį. Cirkonio keramika yra tvirtesnė už bemetalę, yra pralaidi šviesai, todėl atrodo natūraliau nei metalo keramika. Ji tinka tiek krūminių, tiek priekinių dantų defektams ištaisyti.

 

Porceliano arba kompozito laminatės. Porceliano laminatės – tai itin plonos plokštelės, kurios suteikia dantims gražią formą ir švytintį baltumą, todėl dantys atrodo estetiškai. Kompozito laminatėms naudojamos plombinės medžiagos. Naudojant laminates pagalba pašalinami priekinių dantų spalvos pakitimai, dantų įtrūkimai, susigrūdimas, nusidėvėjimas, tarpai tarp dantų.