Terapinis dantų gydymas

Dantų kariesas (ėduonis) yra viena iš labiausiai paplitusių ligų. Apnašose esančios rūgštys sukelia danties kietųjų audinių vis stiprėjantį irimą, sukeliama danties demineralizacija ir palaipsniui formuojasi ertmė. Kai ėduonis yra paviršinis, dantys būna šiek tiek jautresni saldžiam maistui.

 

Kada karieso pažeidimas vidutinio dydžio, dantys tampa jautrūs ir terminiams dirgikliams. Kai ėduonies pažeista ertmė gili, dantis tampa ne tik jautrus, jame gali strigti maistas. Pažeisti ir neplombuojami dantys gali tapti ne tik jautrūs, bet ir nulūžti, o infekcijai prasiskverbus į nervinius ar kaulinius audinius, dantis ir jį supantys audiniai gali supūliuoti.Bet kokiu būdu pažeidus dantį, būtina kaip galima greičiau apsilankyti pas odontologą. Odontologas atliks apžiūrą ir nustatys pažeidimo mastą bei pritaikys reikiamą gydymą.

 

Terapinis dantų gydymas – tai karieso pažeistų audinių šalinimas ir atstatymas plombine medžiaga. Plombavimo metu dantims suteikiama taisyklinga anatominė forma ir tokiu būdu atstatoma kramtymo funkcija. Parenkant identiškai tinkančią spalvą ir dirbant su aukštos kokybės plombinėmis medžiagomis, pasiekiamas ne tik fukncionalus, bet ir estetiškas rezultatas. Plombuojant išsaugomas nepažeistas emalis ir dentinas, nerviniai danties audiniai bei neleidžiama infekcijai patekti į vidines danties struktūras ar kaulinius audinius.

 

Estetinis plombavimas – pažeistų ėduonies, nuskilusių, nudilusių, patyrusių traumą, pakeitusių spalvą ar negražios formos dantų koregavimas. Tai dantų restauracijos metodas, leidžiantis, maksimaliai išsaugant danties audinius, uždaryti tarpus tarp dantų, atkurti anatominę danties formą, išgauti natūralaus, sveiko danties spalvą, skaidrumą, blizgesį. Atliekant estetinį plombavimą, atkuriami kauburėliai bei vagelės, kurie yra ypač svarbūs kramtymo efektyvumui, sukandimo aukščio išlaikyti, dantų apsaugai nuo dilimo. Restauracijos atliekamos aukščiausios kokybės natūralių dantų atspalvių bei skaidrumo plombomis.