Vaikų dantų gydymas

Išdygus pirmam dantukui, turi prasidėti nenutrūkstantis bendravimas su šeimos odontologu. Laiku suteikta informacija apie dantų priežiūrą, mitybą, kalcio apykaitos ypatumus padės Jūsų vaikui išvengti dantų skausmo. Mūsų klinikoje gydomi ne tik tėveliai, bet ir jų vaikai.

 

Vaikams pirmiausia sudygsta pieniniai dantukai (maždaug nuo 6 mėn.), kurie vėliau, nuo 5-erių iki 14 metų, keičiasi į nuolatinius.
Labai svarbu suprasti, kad gilumoje po pieniniu dantuku, tame pačiame kaule, yra įsitaisiusi nuolatinio dantuko užuomazga. Taigi, jei sugenda ar supūliuoja pieninis dantukas, taip pat nukenčia ir po juo esantis nuolatinis dantukas. Vėliau bus pakitusi nuolatinio danties spalva, gali atsirasti dėmelių, paviršiaus nelygumų. Jiems dygstant gali kilti įvairių problemų.

 

Kai ima skaudėti laiku nesugydytas dantukas, vaikas patiria didelį stresą, atsiranda dantų gydymo baimė. Beje, reikia suprasti, kad pūliuojantis pieninis dantukas yra infekcijos židinys. Tai silpnina visą organizmą, nualina imuninę sistemą, nes organizmas privalo nuolatos kovoti su infekcija. Vaikas tampa irzlus, kartojasi dažnos slogos, peršalimai ir panašiai. Taigi – pieninius dantukus gydyti būtina!

 

Silantai

Pirmieji krūminiai dantys išdygsta 5-6 gyvenimo metais. Stomatologai pataria krūminių dantų vainiko vageles hermetizuoti, t.y. užlieti silantais. Naujos kartos silantuose yra fluoro, kuris padeda ilgiau apsaugoti dantis nuo ėduonies. Silantas saugo danties vageles nuo bakterijų bei mikroorganizmų ir veikia kaip fluorą išskirianti medžiaga.

 

Fluoro aplikacijos

Ankstyvoji dantų profilaktika atliekama naudojant fluoro aplikacijos (Vaikų dantys labai jautrūs, todėl sukurta naujos kartos profilaktinė priemonė – fluoro aplikacijos. Tereikia vieną minutę palaikyti fluoro želę ir vaikų dantys nuo ėduonies bus apsaugoti 3-4 mėnesius). Fluoro želė, tik vieną minutę apgaubusi dantukus, apsaugo juos nuo ėduonies 3-4 mėnesius.

 

Linksmos ir spalvingos plombos