Vaikų dantų gydymas

Išdygus pirmam dantukui, turi prasidėti nenutrūkstantis bendravimas su šeimos odontologu. Laiku suteikta informacija apie dantų priežiūrą, mitybą, kalcio apykaitos ypatumus padės Jūsų vaikui išvengti dantų skausmo. Mūsų klinikoje gydomi ne tik tėveliai, bet ir jų vaikai.

 

Vaikams pirmiausia sudygsta pieniniai dantukai (maždaug nuo 6 mėn.), kurie vėliau, nuo 5-erių iki 14 metų, keičiasi į nuolatinius.
Labai svarbu suprasti, kad gilumoje po pieniniu dantuku, tame pačiame kaule, yra įsitaisiusi nuolatinio dantuko užuomazga. Taigi, jei sugenda ar supūliuoja pieninis dantukas, taip pat nukenčia ir po juo esantis nuolatinis dantukas. Vėliau bus pakitusi nuolatinio danties spalva, gali atsirasti dėmelių, paviršiaus nelygumų. Jiems dygstant gali kilti įvairių problemų.

 

Kai ima skaudėti laiku nesugydytas dantukas, vaikas patiria didelį stresą, atsiranda dantų gydymo baimė. Beje, reikia suprasti, kad pūliuojantis pieninis dantukas yra infekcijos židinys. Tai silpnina visą organizmą, nualina imuninę sistemą, nes organizmas privalo nuolatos kovoti su infekcija. Vaikas tampa irzlus, kartojasi dažnos slogos, peršalimai ir panašiai. Taigi – pieninius dantukus gydyti būtina!